Aranżacja wnętrz Łódź

Aranżację można traktować jak coś pośredniego między projektowaniem a dekoracją wnętrz. W muzyce aranżacja oznacza rozwinięcie utworu i przystosowanie go do konkretnych warunków wykonania. Można więc powiedzieć, że aranżacja wnętrz jest przystosowaniem istniejącego już lokalu do konkretnego zadania. Przede wszystkim chodzi o takie dobranie mebli, kolorów, ustawienia poszczególnych przedmiotów, żeby najlepiej służyły w danym miejscu.

Dobra i zła aranżacja wnętrz użytkowych

W lokalu użytkowym przede wszystkim chodzi o dostosowanie do uniwersalnych potrzeb klienta. Dekorator i projektant ma mniejsze szanse porozmawiać z klientem odwiedzającym lokal przed jego otwarciem, więc musi polegać na własnej wyobraźni. Przytulna kawiarnia, wygodna, odstresowująca poczekalnia u dentysty a może sklep samoobsługowy zachęcający do kupienia jak największej ilości produktów? Każdy z tych przypadków jest inny. Dobra aranżacja polega na zrozumieniu czego oczekują obie strony spotykające się w lokalu – właściciel, lekarz, sprzedawca i z drugiej strony klient, pacjent. Następnie projektant przygotuje aranżację, która spełni te oczekiwania.

Mieszkanie idealne

Aranżacja potrafi zmienić nawet najbardziej niewygodne mieszkanie w miejsce nadające się do życia. Odpowiedni dobór elementów sprawi, że mieszkaniec będzie się czuł u siebie. W przypadku mieszkań prywatnych dużo większy nacisk kładzie się na aranżację zgodną z konkretnymi potrzebami konkretnych lokatorów. Ważny jest więc dobry kontakt projektanta z klientem i danie mu większego pola do popisu niż w przypadku lokali użytkowych. Czasami jednak zdarza się, że mieszkaniec nie ma czasu albo brakuje mu pomysłu na dobre zaaranżowanie wnętrza. Wtedy pałeczkę przejmuje projektant.

Wywiad przed dokonaniem aranżacji?

Żeby wiedzieć czego klient chce trzeba go o to zapytać. Nie zawsze łatwo jest uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź. Dlatego projektant, znający swój fach i mający doświadczenie w aranżacji może przygotować pytania w formie wywiadu czy ankiety. To pozwoli klientowi skonkretyzować oczekiwania odnośnie wnętrza.